0216 443 30 30
dernek@dubider.org.tr

Dübider Basın Bildirisi

DÖNER ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ HEPİNİZİ EN KALBİ DUYGULARIMLA, SAYGI VE SEVGİYLE SELAMLIYORUM.
 
Bugün iş dünyamızın öncü ve değerli aktörleriyle bir araya gelmiş bulunuyoruz. Dernekleşme sürecinde ilk Adımdır.Bu vesile ile Allah’a hamd ederek sözlerime başlamak istiyorum;
 
İş dünyamızın değerli Aktörleri;Döner üreticiler birliği (DÜBİDER) üyeleri olarak bir iki cümle ile bu isim üzerinde durmak istiyorum. Asya ve Avrupa yakaları olarak birleşmiş hali olan İstanbul dünya nüfusunun önde gelen kentlerinden biridir.
 
Dünya ekonomisine değer katan İstanbul’da güç birliği yapanlar küresel kavgaların yaşandığı dünyada, bilindiği gibi güç ekonomidir.Oluşturmakta olduğumuz birlik ülkemize hem ekonomi anlamında hem de istihdam anlamında önem arz etmektedir.
 
EKONOMİK DAYANIŞMA GELECEĞİ YÖNETMEKTİR. ATALARIMIZ; BİRLİKTEN KUVVET AYRILIKTAN AZAP DOĞAR DEMİŞLERDİR.

Maddi ve manevi kalkınmanın temeli dayanışmadır.Değerli girişimciler paranın güç haline geldiği bir dünyada yaşıyoruz. İslam’ın aslı emri,sosyal ve ekonomik dayanışmadır.Güç elde etmenin rüknü, sosyal ve ekonomik dayanışmadan geçer. Çünkü Kuran’ın aslı emri dayanışmadır. Dayanışma için birlik olmak zorundayız. Ekonomik güçlerimizi, girişimci ruhlarımızı birleştirmeliyiz.
 
Sosyal ve ekonomik alanda kurumsallaşma esastır. Bu kurumsallaşma döner üreticiler birliğinin güçlü iş dünyasının dayanışması demektir.İş dünyasının güçlü fertleri dayanışmayı bir Rahmet görmelidirler.İş dünyası kurumsallaşmanın gücüyle bireysel ekonomilerine de katkı sağlayacaklardır,çünkü birlikten kuvvet doğar.
 
EKONOMİDE GÜVEN VE TECRÜBE ASLI UNSURDUR. İSLAMIN TEMEL RÜKNÜDE TEHLİKEDE İŞTİRAK, NİMETTE İSE TAKSİMATTIR.
 
İnsanoğlu ve şirketler %50 riskiyle yaşarlar. Yarın hangi şirketin başına ne geliceğini bilemezsiniz , döner üreticileri birliği üyeleri tehlikelerde iştirak ediceklerdir. Döner üreticileri birliği maddi ve manevi dayanışma içinde olacaklardır. Güven unsuru ancak karşılıklı teminat ile sağlanır. Tarihten günümüze gönüllü örgütlenmeler, sosyal ve ekonomik dayanışmalar dünyada önemli işler başarmışlardır.Girişimci üyeler birbirlerine güven verirler.
 
Kriz dönemlerinde manevi dayanışma büyük fırsatlar sunabilir. Ekonomi krize karşı dayanışma en önemli çaredir. Bugün cari piyasa ticari hayatta derin yaralar açmaktadır. Böylesine bir risk ortamında döner üreticileri birliği, kurmak istedik, hepinize şimdiden katkılarınızdan dolayı teşekkür ederim.
 
REİS DÖNER YÖNETİM KURULU BAŞKANI
DÜBİDER YÖNETİM KURULU BAŞKANI

DÖNER ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ HEPİNİZİ EN KALBİ DUYGULARIMLA, SAYGI VE SEVGİYLE SELAMLIYORUM.

 
Mehmet MERCAN
DÜBİDER Başkanı

 

Bize Ulaşın
  • Merkez Yukarı Dudullu Mah. Nato Yolu Cad. Nebioğlu Sok. No:4/A Ümraniye / İSTANBUL
  • Telefon : 0216 443 30 30
  • E-Mail : dernek@dubider.org.tr