0216 443 30 30
dernek@dubider.org.tr

Dübider´den İdlib´de İki Ton Döner İkramı

Türkiye Döner Üreticileri Birliği (DÜBİDER) tarafından, İdlib´deki kamplarda bulunan mültecilere insani yardım malzemeleri ile iki ton hazır pişmiş döner dağıtıldı.

Birlikten yapılan açıklamaya göre, DÜBİDER, Türk Silahlı Kuvvetleri´nin (TSK) kurduğu gözlem noktaları sayesinde nefes alan İdlib´deki mültecilere gıda yardımı ulaştırdı.

Gözlem noktaları üzerinden mülteci kamplarına ulaşan DÜBİDER Genel Başkanı Mehmet Mercan önderliğinde birlik üyeleri, Türk döner üreticileri tarafından paketlenen 2 ton hazır pişmiş döneri burada başta çocuklar olmak üzere tüm mültecilere ikram etti.

Açıklamada konuya ilişkin görüşleri yer alan DÜBİDER Genel Başkan Vekili Muhammet Nezif Emek, Türkiye´nin 4,5 milyon mülteciye kapılarını açarak insanlık tarihinin en büyük göç hareketinde büyük bir sınav verdiğini vurguladı.Türkiye´nin, 9 yıldır terör örgütlerinin cirit attığı ve yöneticilerinin zalimleştiği Suriye halkının her platformda yanında olduğunu anlatan Emek, Türkiye´nin, Suriye´de insanlığın yüz akı olduğunu bildirdi.

"Yardım faaliyetlerine devam edeceğiz"

Emek, TSK, AFAD, Kızılay gibi kurumlar başta olmak üzere yüzlerce STK, kurum ve kuruluşun Suriye´de insani felaketin büyümesini engellemek için yıllardır çalıştığını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Bu büyük mücadelede Türkiye´nin döner üreticileri olarak biz de üzerimize düşeni yapmak istedik. Üyelerimizden topladığımız insani yardım malzemeleri ve gıda maddelerini İdlib´de çatışma ortamını da göz önüne alarak dağıttık. İdlib´den uzaklaşmaya çalıştığımız sırada Suriye rejim güçlerine bağlı uçakların şehri bombalandığını haber aldık. İdlib başta olmak üzere, mülteci kamplarında yardım faaliyetlerine devam edeceğiz."

Kaynak: AA

Bize Ulaşın
  • Merkez Yukarı Dudullu Mah. Nato Yolu Cad. Nebioğlu Sok. No:4/A Ümraniye / İSTANBUL
  • Telefon : 0216 443 30 30
  • E-Mail : dernek@dubider.org.tr