0216 443 30 30
dernek@dubider.org.tr

Türk Dönerinin Duayenine Duygulandıran Ödül

Bereket Döner´in kurucusu Hayrettin Taşkıran, sektörün en önemli sivil toplum kuruluşu olan DÜBİDER (Döner Üreticileri Derneği) tarafından Fahri Onursal Başkanlığa getirildi.
 
DÜBİDER´in Genel Başkan Yardımcılığı görevine ise; Bereket Döner´in CEO´su Muhammet Nezif Emek getirildi.

Emek, yeni görevin büyük bir sorumluluk olduğunu belirterek;"Yıllardır tüm dünyada Türk dönerinin sözcülüğü ve savunuculu rolümüzü bundan böyle DÜBİDER çatısı altında daha da güçlü şekilde sürdüreceğiz.´´ dedi.

Türk dönerinin son dönemde farklı ülkeler tarafından sahiplenilmeye çalışıldığı bir dönemde sahaya önemli bir STK olarak DÜBİDER´in girdiğini söyleyen Emek; "Geleneksel Türk döneri lezzetinin korunmasından, üretim kalitesinin artırılmasına kadar sektörde çok önemli projelerimiz var. Bunları DÜBİDER çatısı altında gerçekleştireceğiz." dedi.

Türk Döneri´nin Türkiye ve Avrupa ülkelerinde yaygınlaşmasında büyük emeği bulunan Taşkıran´ın 1989 yılında İstanbul Beyoğlu´nda kurduğu ilk döner büfesinin ardından 30 yıllık mücadelesi ortaya yıllık 2 milyar liralık değer üreten devasa bir sektörün ortaya çıkmasını sağladı.

DÜBİDER Başkanı Mehmet Mercan, sadece Türkiye´de 30 bine yakın döner büfesi ile yarım milyona yakın çalışanın Hayrettin Taşkıran´ın öncülük ettiği sektör sayesinde evine ekmek götürdüğünü belirterek; "Kendilerini derneğimizin onursal başkanı ilan etmekten gurur duyuyoruz. Saygıdeğer büyüğümüzü açtığı yoldan sektörümüz daha da büyüyecek. Kaliteli, sağlıklı üretimin gözeticisi olacağız" dedi.

Kaynak : reelpiyasalar.com

Bize Ulaşın
  • Merkez Yukarı Dudullu Mah. Nato Yolu Cad. Nebioğlu Sok. No:4/A Ümraniye / İSTANBUL
  • Telefon : 0216 443 30 30
  • E-Mail : dernek@dubider.org.tr